k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

SHBA: 20 vjet burg për shqiptarin që...

Agron Hasbajrami, shtetas shqiptar me banim në Bruklin të Nju-Jorkut u shpall fajtor nga gjykata...

Tiranë: PDIU me grua me ferexhe në këshillin...

Për herë të parë një besimtare myslimane e mbuluar me shami është zgjedhur në këshillin bashkiak të...

Reportazh: Shqipëria përballet me rekrutimet...

Prej kohësh në Shqipëri ka më shumë ndjeshmëri ndaj aktivitetit të ekstremistëve për të rekrutuar...

Vatikan: Nënshkruhet marrëveshje me...

Vatikani ka nënshkuar marrëveshjen e parë historike me Autoritetin Palestinez. Nënshkrimi vjen dy...

Francë: Shpërthim në fabrikë gazi, dyshohet...

Një person vdiq dhe disa të tjerë u plagosën në një sulm kundër një fabrike gazi industrial në Sen-...

Siri: ISIS u shet luftëtarëve të vet 42...

ISIS u ka shitur luftëtarëve të saj në Siri 42 irakiane jezuite deklaron organizata "Observatori...

Shijak: Arrestohet një xhihadist tjetër për...

Ilir Shala, njëri nga bashkëpunëtorët e celulës xhihadiste në Shqipëri, që vepronte nën urdhrat e...

Shkup: Kreu i organizatës "Kisha...

Kreu i kishës ortodokse maqedone, Ilarion, të gjithë atyre që merren ose janë marrë më joga, mbase...

Lazarat: Një grup i armatosur, me...

Të paktën 400 forca policie, duke përfshirë efektivë të RENEA-s dhe të Forcave të Ndërhyrjes së...

Taxhikistan: U hiqet shtetësia atyre që i...

Parlamenti i Taxhikistanit ka kaluar ligjin i cili ua merr shtetësinë qytetarëve të cilët luftojnë...

Prishtinë: Policia bastis pesë OJQ islamike...

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me Policinë e shtetit sot kanë bastisur...

Bosnjë: Dëbohet shqipfolësja që luftoi për...

Nëntëmbëdhjetëvjeçarja Anita Shqairi nga Smedereva e Serbisë, e cila bashkë me burrin, muxhahedinin...

Siri: ISIS-i vret dhe var fëmijët në shesh...

Dy fëmijë janë ekzekutuar me varje nga ISIS-i për shkak se nuk ishin duke mbajtur "ramazan" sipas "...

Tiranë: Gjyqi për "xhihadistët",...

"Jam krenar që djali im ka rënë shehid." - Kështu e ka nisur dëshminë e tij në Gjykatën e Krimeve...

Siri: ISIS-i ofron virgjëresha si shpërblim...

Një garë barbare është duke u mbajtur në shumë xhami të Sirisë duke përfshirë edhe xhaminë “Osama...

Zvicër: Shërbimet përgjojnë islamikët...

Një këngëtar i muzikës rap, të cilin revista zvicerane «Die Weltwoche» e quan me emrin Rilind, mund...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019