k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Turqi: Presidenti Taip Erdogan hap xhami në...

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka hapur zyrtarisht xhaminë e re në kompleksin e Pallatit...

Siri: ISIS vijon me shkatërrimin e statujave...

Foto të reja janë shpërndarë në internet që tregojnë militantët e ISIS-it duke shkatërruar një...

Gjilan: Policia në vigjilencë pas...

Një bisedë telefonike në mes të një personi nga Gjilani dhe një shqiptari nga Maqedonia që ndodhet...

Reportazh: Celula e ISIS-it në Itali, një...

Prokuroria e Milanos arrestoi prindërit e “Lady Xhihad” dhe të afërmit e burrit të saj shqiptar,...

Prishtinë: Forumi i të Rinjve Myslimanë,...

Përfaqësues të organizatës "Forumi i të Rinjve Myslimanë" që dolën në sheshin “Nëna Tereza” në...

Siri: ISIS sulmon ushtrinë egjiptiane, vret...

Militantët islamikë kanë kryer disa sulme në pikat e ushtrisë egjiptiane në gadishullin Siani duke...

Kinë: Reagim i Pekinit pas ankesës së...

Kina është duke shprehur pakënaqësitë e saj lidhur me ankesat që Turqia ka ngritur, lidhur me...

Siri: Vritet një shtetas malazez anëtar i...

Një shtetas i Malit të Zi është vrarë në luftën e Sirisë, ka njoftuar policia malazeze. Bëhet fjalë...

Milano-Lushnjë: Arrestohen 10 shqiptarë e...

Autoritetet italiane dhe ato shqiptare kanë ekzekutuar sot urdhër-arrestet për 10 persona të...

Siri: ISIS-i kërcënon organizatën "...

Grupi terrorist "Shteti islamik i Irakut dhe Levantit" (ISIL) ka kërcënuar grupin e armatosur...

Kinë: Një program i inteligjencës...

Shkenca vazhdon të bëjë hapa përpara. Një program i ri i inteligjencës artificiale, i krijuar nga...

Murriqan: Përforcohen masat në kufi për...

Kërcënimet e fundit të ISIS-it drejtuar rajonit kanë vënë në lëvizje strukturat shtetërore për të...

Britania: Në Kosovë ka rrezik për sulme...

Ministria e Jashtme e Britanisë ka publikuar një hartë interaktive, e cila i ndan vendet me ngjyra...

Shkup: Komisioni për fetë kërkon që faljet...

Valentina Bozhinovska, drejtoreshë e Komisionit për Marrëdhënie me Bashkësitë e Grupet Fetare,...

Shkup: Konferencë shkencore për...

Në ndërtesën e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë në Shkup u mbajt simpoziumi shkencor...

Roma zyrtare: Shqipëria ndër vendet e...

Shërbimet informative të vendeve perëndimore ishin në dijeni për sulmet e përgjakshme terroriste të...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019