k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Vatikani ripohon se mund të ketë jetë edhe...

Duket se me kalimin e viteve Vatikani e ka zbutur qëndrimin e tij në lidhje me vendin e njerëzimit...

Histori: Hoxhallarët nxisin largimin e...

Presheva me rrethinë, gjithmonë mori pjesë në Lëvizjet politike, kulturore e patriotike mbarë...

SHBA: Ngrihet statujë e Bafometit në Detroit...

Një statujë e Bafometit e zbuluar gjatë një ceremonie të fshehtë përurimi më 25 korrik ka ngjallur...

NASA: Vitamina B3 mund të ketë ardhur nga...

Rezultatet e eksperimenteve laboratorike me vitaminën B3 nga një ekip shkencor i NASA-s, mbështesin...

Turqi: Presidenti Erdogan shfryn sërish...

Presidenti i Turqisë, Reçep Erdogan, ka deklaruar se shqetësimi i tij i vetëm është islamizmi,...

Rusi: Vajzat zhvasin para nga ISIS-i

Luftëtarët e Shtetit Islamik i përdorin masivisht rrjetet sociale për të rekrutuar militantë, por...

Serbi: Publikohen fotot e shtetasve të...

Organet serbe të Sigurisë kanë publikuar emrat dhe fotot e shtetasve të tyre që luftojnë në radhët...

Gjermani: 4 orë nga Toka në Hënë me...

Një projekt i hedhur në kosh nga NASA, u mor dhe u studiua prej disa vitesh nga shkencëtarët e...

Francë: Myslimanet rrahin një vajzë me...

Një grua në Francë u sulmua pasi kishte veshur bikini në një park publik. 21-vjeçarja Angelique...

Prizren: Vidhen paratë nga xhamia e Tususit

Policia e rajonit të Prizrenit njofton se mbrëmë në Xhaminë e Tususit ka ndodhur një vjedhje,me ç’...

NATO: Mbledhje urgjente në lidhje me...

Turqia ka thirrur një takim të posaçëm të ambasadorëve të NATO-s për të diskutuar në lidhje me...

Drenas: Pranohet ngritja e varrezave...

Për varrezat që u bë shumë bujë është qetësuar situata. Në fshatin Llapushnik të Drenasit do të...

SHBA: Rreth 1000 shkencëtarë kërkojnë...

Mbi njëmijë figura të botës së teknologjisë deklarojnë se lufta po na del jashtë duarve dhe...

Kamenicë: 84 fëmijët e rrethprerë nga mjekë...

Gjithsej 84 fëmijë në komunën e Kamenicës janë bërë synet (cirkumcizion) para dy ditësh nga një...

SHBA: Rrëfimi i ish-luftëtarit të ISIS-it:...

Një ish-luftëtar i ISIS-it i cili u dorëzua vetëm tre ditë pasi kishte luftuar për ISIS-in i ka...

SHBA: A mund të ndodhë transferimi i mendjes?

Është interesante ta përfytyrosh trurin si një kompjuter biologjik, me indet në rolin e harduerit...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019