k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Prishtinë: Krerët e organizatave fetare...

Krerët e organizatave fetare në Kosovë janë bërë bashkë për anëtarësimin e Republikës së Kosovës në...

ISIS: Kurani nuk e ndalon përdhunimin

Organizata paraushtarake ISIS (Shteti Islamik) e ka bërë përdhunimin pjesë qendrore të doktrinës së...

Prishtinë: Edhe dy muaj paraburgim për të...

Gjyqtarja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Alltene Murseli, ka vendosur për vazhdimin e...

Austri: Astronautët përgatiten në alpe për...

Një akullnajë në Austri me ngjashmëri befasuese me planetin e Marsit po i ofron eksploruesve...

Bangladesh: Vritet me hanxhar pse foli...

Një tjetër publicist është masakruar me hanxhar nga një grup i armatosur në Dakë, të Bangladeshit....

Itali: Dëbohet një çift nga Kavaja,...

Adrian dhe Jasmina Çollaku nga Kavaja janë çifti i dëbuar nga Italia se propogandonin për luftën e...

Itali: Dëbohet një shtetas i Kosovës, i...

Një shtetas kosovar, që jetonte në Itali prej vitit 2001, me leje të rregullt qëndrimi, është...

Shkup: Publikohen emrat e 9 të arrestuarve...

Janë publikuar emrat e 9 të arrestuarëve, shtetas të Maqedonisë, të dyshuar për pjesëmarrje dhe...

Gjermani: Kurdët protestojnë kundër...

Mijëra mbështetës të kurdëve dhe të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit pushtuan rrugët e qytetit...

Serbi: KOS-i kundër anëtarësimit të Kosovës...

Organizata abrahamike "Kisha Ortodokse Serbe" do t’i përgjigjet ftesës së ministrit serb të Punëve...

SHBA: Presidenti amerikan paralajmëron...

Shtetet e Bashkuara paralajmëruan Turqinë që të mos përdorë aksionet kundër ISIS-it për të goditur...

Tiranë: Mbi 800 objekte fetare të paligjshme...

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, ishte në Shkodër ku dorëzoi personalisht lejet e legalizimit për disa...

Siri: “Batalioni i Ballkanit” i ISIS-it me...

Në territorin e Sirisë lufton i ashtuquajturi “Batalion i Ballkanit” me rreth 1000 luftëtarë, pohon...

Tetovë: Përmbytjet nxjerrin në dritë varre...

Abdullah Mehmeti nga Universiteti Shtetëror i Tetovës, ka postuar fotografi të bëra në Shipkovicë,...

Pejë: Banorët padisin BIK-un për xhaminë e...

Ndërtimi i një xhamie me afarizëm në lokacionin e varrezave të vjetra në fshatin Vitomiricë të...

Emirate: "Fyerja e zotit" dënohet...

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë miratuar një ligj "kundër urrejtjes" me të cilin pohojnë se do të...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019