k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Dhërmi: INUV-i shemb kishën e paligjshme të...

INUV-i ka kryer natën e djeshme rreth orës 02:00 shembjen e kishës "Shën Thanas" pas urdhrit të...

SHBA: Presidenti amerikan fton Kosovën,...

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, dhe kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, thanë se kanë...

Francë: Terroristi i arrestuar i ISIS-it ka...

Marokeni Ajub Kazani, i cili u ndalua me dyshimet se do të bënte një sulm terrorist në trenin e...

Spanjë: Arrestohen 14 terroristë islamikë,...

Rreth 800 persona të rekrutuar nga ISIS rrezikojnë të sulmojnë vendet evropiane duke kryer sulme...

Siri: ISIS-i shemb tempullin e lashtë pagan...

Paraushtarakët e ISIS-t kanë hedhur në erë tempullin e lashtë të Balit në Palmirë ditën e diel. “...

Serbi: PPS-ja kërkon mur me Maqedoninë, mes...

Partia Popullore Serbe i ka kërkuar qeverisë të nisë urgjentisht ndërtimin e një muri në kufi me...

Reportazh: Kaçaniku, "kryeqyteti...

I ndodhur në një luginë mes pyjesh, për mbrojtjen e së cilës qytetarët kanë dhënë dhe jetën, qyteti...

Belgjikë: Dy marinsa amerikanë parandalojnë...

Dy ushtarë amerikanë kanë mundur të neutralizojnë një person të armatosur me automatik, teksa...

Marok: Gratë myslimane kërkojnë plazh ku të...

Gratë myslimane në Marok kanë kërkuar një plazh vetëm për femra në mënyrë që të mund ta shijojnë...

Dhërmi: Bashkia e Himarës pohon se janë...

Ndërhyrja e Policisë Ndërtimore (INUV) të Himarës për të ndaluar punimet pa leje në një kishë...

SHBA: Rritet truri i parë njerëzor në kushte...

Një tru njeriu në formën e tij pothuajse i plotë është formuar për herë të parë në kushte...

Egjipt: Ministria e Arsimit ndalon shaminë...

Ministri i Arsimit i Egjiptit, Moheb El-Rafei, ka pohuar, gjatë një interviste ditën e shtunë, se...

Gjermani: Përleshje në kampin e refugjatëve...

17 të lënduar është bilanci i përleshjeve në një kamp emigrantësh në Gjermani. Ngjarja ndodhi në...

Dhërmi: INUV-i shemb kishën e paligjshme,...

Organizata "Kisha Ortodokse Autoqefale e Shqipërisë" ka denoncuar prishjen e një kishe në Dhërmi...

Malishevë: MPB-ja thotë se "radikalizmi...

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, në kuadër të turneut të tij nëpër komunat e...

Arabi: Gratë do të votojnë për herë të parë...

Gratë në Arabinë Saudite po regjistrohen për të votuar, katër vjet pasi mbreti Abdullah njoftoi se...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019