k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Tiranë: Kryeministri kërkon futjen e fesë në...

Gjatë një festimi të organizatës fetare "Komuniteti Mysliman i Shqipërisë", kryeministri Edvin Rama...

13 shtetet ku ateizmi dënohet me vdekje

Anembanë botës një numër shtetesh vijojnë ta parashikojnë ateizmin në kodin penal, por 13 prej tyre...

Tiranë: Kreu i KMSH-së dëshmon në gjyqin e...

Kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj, u pyet dje si dëshmitar në procesin gjyqësor...

Tiranë: "Shqipëria është e pushtuar,...

Të pandehurit që po gjykohen te Krimet e Rënda për vepra penale me qëllim terrorizmi, u shprehën...

Xhihadistët shqipfolës në Siri kanë nisur të...

Almir Daci, i riu nga Pogradeci që lufton për ISIS dhe që u shfaq ne video duke kërcënuar...

Evropë: Vendet që rekrutojnë më shumë...

Në bazë të disa statistikave, Kosova është radhitur në vendin e pestë e cila si shtet ka prodhuar...

Prishtinë: BE kërkon futjen e fesë në...

Organizata joqeveritare "Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS)" në projektin e financuar...

Tiranë: Qeveria lejon OJF-të të hapin...

Duke filluar nga viti i ardhshëm në Shqipëri mund të hapen shkolla fetare private. Vendimi më i...

Siri: Lavdërim Muhaxheri prezanton monedhën...

Paraushtarakët e ISIS-it kanë prezantuar monedhat që do të përdoren në zonat e pushtuara prej tyre...

Dhërmi: Qeveria shkel kushtetutën, do të...

Kisha "Shën Thanas" do të rindërtohet dhe për këtë ministri i Mirëqenies Sociale dhe i Rinisë,...

Nigeri: Mbyllen 55 kisha e xhami pasi...

Autoritetet në Lagos të Nigerisë kanë mbyllur 55 kisha dhe xhami në qytet pas një morie ankesash...

Australi: Pritet rritje e numrit të...

Pas futjes për herë të parë në vitin 1991 të opsiont "Pa fe" dhe vendosjes së këtij opsioni tanimë...

Tiranë: Qeveria shkel kushtetutën, organizon...

Gjatë datave 6-8 shtator qeveria e Tiranës do të bashkorganizojë në ish-Pallatin e Kongreseve një...

Irak: Forcat kurde ofensivë kundër ISIS-it...

Qeveria lokale e kurdëve në veri të Irakut thotë se forcat peshmerga, kanë larguar paraushtarakët e...

Bullgari: Arrestohen 5 shqiptarë të dyshuar...

Pesë shtetas të Kosovës të moshave 20 deri në 25 vjeç, janë arrestuar mbrëmë pranë pikës kufitare...

Francë: Digjet një xhami në Osh, autorët në...

Prokurori Pierre Aurignac në një deklaratë me shkrim ka theksuar se kanë përcaktuar se zjarri një...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019