k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Prishtinë: Kisha në truallin e UP-së është e...

Kisha ortodokse serbe e ndërtuar brenda kampusit universitar të Universitetit të Prishtinës para...

Kaçanik: Arrestohet një tjetër rekrutues i...

Autoritetet e rendit kanë arrestuar një person në Kaçanik, nën dyshimet se ka kryer veprën “...

Tiranë: Ekstradohet në Itali islamiku tjetër...

Një person i akuzuar për vepra terroriste është ekstraduar ditën e sotme nga Shqipëria drejt...

Tiranë: Gjyqi ndaj imamëve, lexohet kërkesa...

Pas katër seancave gjyqësore, Prokuroria ka mundur këtë të martë të çelë procesin për të...

Gjilan: Besimtarët kërkojnë largimin e...

Imami i zgjedhur nga Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) në xhaminë e re në lagjen “Dardania” në...

ISIS-it i janë bashkuar rreth 250 shqiptarë...

Me mijëra luftëtarë nga e gjithë bota i janë bashkuar ISIS-it, që kur ky grup ekstremist shpalli...

Prishtinë: BIK-u kërkon fonde të huaja për...

Tri vjet pas vënies së gur-themelit pritet të fillojnë punimet për ndërtimin e xhamisë më të madhe...

Burim: Policia bastis xhaminë për armë dhe...

Xhamia në fshatin Rakosh të Burimit është bastisur gjatë ditës nën dyshimin se në këtë objekt fetar...

Prishtinë: BIK-u kërkon ndihma për familjet...

Përfaqësues të Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), kanë bërë thirrje që, prindërit të cilët kanë...

Ferizaj: Babai akuzon BIK-un për manipulim...

Babai, që humbi djemtë, nusen e nipat në Siri dhe më pas edhe pasurinë që e shiti për t’i gjetur e...

Media gjermane: Kosova, portë hyrëse e ISIS...

Kosova po shndërrohet në portë hyrëse të islamistëve drejt Europës Perëndimore dhe për këtë, qarqet...

Kavajë: PDIU fut hoxhë në fushatën e...

Pas lajmit se një pastor ishte në rradhët e kandidatëve për këshilltarë bashkiakë në kryeqytet,...

Han i Elezit: Policët lënë punën për të...

Policët e Hanit të Elezit, çdo të premte lënë punën për të shkuar në xhami dhe për të falur namazin...

Policia: Mos u trembni nga videomesazhet...

Drejtori i Policisë Haki Çako ka qenë sot në qytetin e Korçës për të bërë një takim me strukturat....

Kandidati i PD-së për bashkinë e Tiranës:...

Kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova, i pyetur nga një qytetar në lagjen “...

I kërkuari për terrorizëm kërcënon gazetaren...

I akuzuari për nxitje dhe rekrutim me qëllime terroriste kërcënon gazetaren e “Gazetës Shqiptare”,...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019