k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Prishtinë: Arrestohen 5 persona të lidhur me...

Policia e Kosovës arrestoi të shtunën pesë persona të dyshuar si pjesëtarë të ISIS, të cilët...

Davutoglu: "Po punojmë të rilindim...

Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu, pasi ka zhvilluar një vizitë në Shkup, deklaroi sot se Turqia...

Llapushnik: Digjet prona e katolikëve,...

Në mëngjesin e ditës së sotme, është djegur prona e Ferid Sopit, banor i Llapushnikut, i...

Prishtinë: 4 të akuzuar për terrorizëm nga...

Katër prej të akuzuarve për "vepra që lidhen me terrorizmin” u është ndryshuar të premten...

Prishtinë: Policia: "S'ka...

Policia e Kosovës ka mohuar se ka ndonjë plan për “sulme terroriste” në Prishtinë. Ka thënë se nuk...

Gjilan: Policia në vigjilencë pas...

Një bisedë telefonike në mes të një personi nga Gjilani dhe një shqiptari nga Maqedonia që ndodhet...

Prishtinë: Forumi i të Rinjve Myslimanë,...

Përfaqësues të organizatës "Forumi i të Rinjve Myslimanë" që dolën në sheshin “Nëna Tereza” në...

Siri: Vritet një shtetas malazez anëtar i...

Një shtetas i Malit të Zi është vrarë në luftën e Sirisë, ka njoftuar policia malazeze. Bëhet fjalë...

Milano-Lushnjë: Arrestohen 10 shqiptarë e...

Autoritetet italiane dhe ato shqiptare kanë ekzekutuar sot urdhër-arrestet për 10 persona të...

Murriqan: Përforcohen masat në kufi për...

Kërcënimet e fundit të ISIS-it drejtuar rajonit kanë vënë në lëvizje strukturat shtetërore për të...

Shkup: Komisioni për fetë kërkon që faljet...

Valentina Bozhinovska, drejtoreshë e Komisionit për Marrëdhënie me Bashkësitë e Grupet Fetare,...

Shkup: Konferencë shkencore për...

Në ndërtesën e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë në Shkup u mbajt simpoziumi shkencor...

Roma zyrtare: Shqipëria ndër vendet e...

Shërbimet informative të vendeve perëndimore ishin në dijeni për sulmet e përgjakshme terroriste të...

Tiranë: PDIU me grua me ferexhe në këshillin...

Për herë të parë një besimtare myslimane e mbuluar me shami është zgjedhur në këshillin bashkiak të...

Reportazh: Shqipëria përballet me rekrutimet...

Prej kohësh në Shqipëri ka më shumë ndjeshmëri ndaj aktivitetit të ekstremistëve për të rekrutuar...

Shijak: Arrestohet një xhihadist tjetër për...

Ilir Shala, njëri nga bashkëpunëtorët e celulës xhihadiste në Shqipëri, që vepronte nën urdhrat e...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019