k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Tiranë: Qeveria lejon OJF-të të hapin...

Duke filluar nga viti i ardhshëm në Shqipëri mund të hapen shkolla fetare private. Vendimi më i...

Dhërmi: Qeveria shkel kushtetutën, do të...

Kisha "Shën Thanas" do të rindërtohet dhe për këtë ministri i Mirëqenies Sociale dhe i Rinisë,...

Tiranë: Qeveria shkel kushtetutën, organizon...

Gjatë datave 6-8 shtator qeveria e Tiranës do të bashkorganizojë në ish-Pallatin e Kongreseve një...

Dhërmi: INUV-i shemb kishën e paligjshme të...

INUV-i ka kryer natën e djeshme rreth orës 02:00 shembjen e kishës "Shën Thanas" pas urdhrit të...

SHBA: Presidenti amerikan fton Kosovën,...

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, dhe kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, thanë se kanë...

Reportazh: Kaçaniku, "kryeqyteti...

I ndodhur në një luginë mes pyjesh, për mbrojtjen e së cilës qytetarët kanë dhënë dhe jetën, qyteti...

Dhërmi: Bashkia e Himarës pohon se janë...

Ndërhyrja e Policisë Ndërtimore (INUV) të Himarës për të ndaluar punimet pa leje në një kishë...

Dhërmi: INUV-i shemb kishën e paligjshme,...

Organizata "Kisha Ortodokse Autoqefale e Shqipërisë" ka denoncuar prishjen e një kishe në Dhërmi...

Malishevë: MPB-ja thotë se "radikalizmi...

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, në kuadër të turneut të tij nëpër komunat e...

Reportazh: Investimet e paligjshme të...

Kanë aplikuar për leje ndërtimi për banim individual (shtëpi dykatëshe), por shteti turk përmes...

Pejë: Vijojnë përplasjet për ngritjen e...

Kërkesa e "Bashkësisë Islame të Kosovës" për ndërtimin e një xhamie në Vitomiricë të Pejës ka...

Shkup: Arrestohet hoxha i xhamisë "...

Ministria e Punëve të Brendshme e IRJM-së është vënë në kërkim të 26 shtetasve të tjerë të dyshuar...

Prishtinë: Kisha në oborrin e universitetit...

Kisha brenda oborrit të Universitetit të Prishtinës, mund të përfundojë në listën e rrënimeve, pasi...

Prishtinë: Rruga për në UNESCO duket se...

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti, ka vizituar selinë e organizatës...

Reportazh: Investimet e paligjshme të...

Me “izën” e ish-kryeministrit turk, tani presidentit Rexhep Erdogan, Kosova është vërshuar nga...

Shkup: 24-vjeçari Isa Fuga arrestohet për...

Isa Fuga, 24 vjeç është personi përgjegjës për logjistikën e rekrutimeve për ISIS-in në IRJM, tani...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019