k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Tiranë: Ultimatum që mësuesit e lëndës së...

Tashmë nuk është më një ide dhe projekt, por një vendim shtetëror, që në shkollat shqiptare të...

Tiranë: "Kurani" në gjykatë si...

Publicisti i mirënjohur Kastriot Myftaraj, ka ngritur një kallëzim penal në Gjykatën e Tiranës me...

Ferizaj: 59 të rinj në ISIS, 4 kanë vdekur

Vetëm nga rajoni i Ferizajt në luftërat në Siri dhe Irak janë të përfshirë 59 persona, 4 nga të...

Prishtinë: 42 vite burg për 7 abrahamikët e...

Imami nga Gjilani, Zeqeria Qazimi është shpallur fajtor për rekrutim dhe nxitje të terrorizmit në...

Tiranë: Intervista nga burgu, Bujar Hysa:...

Kreu i xhamisë së Mëzezit, i dënuar me 18 vite burg, flet nga qelia për arrestimin, gjyqin dhe...

Prishtinë: Enver Hoxhaj shprehet kundër fesë...

Nënkryetari i "Partisë Demokratike të Kosovës" dhe ish-ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, është...

Tiranë: 1028 kisha, xhami e teqe të...

Pak ditë pas legalizimit të një objekti të paligjshëm të organizatës abrahamike "KOASH" në Durrës,...

Tiranë: Qeveria 109 milionë lekë për...

Në mbledhjen e së mërkurës Këshilli i Ministrave ka ndarë fondet e vitit 2016 për organizatat...

Prishtinë: Disa studentë kërkojnë hapësira...

Studentët e Universitetit të Prishtinës kanë kërkuar që brenda objekteve të fakulteteve të ju...

Tiranë: AMA, kontroll radiove fetare

Burimet nga financohen radiot e komuniteteve fetare, do t’i nënshtrohen nje kontrolli te detajuar...

Prishtinë: Futja e lëndës fetare nëpër...

Në Kosovë është ri-aktualizuar sërish debati për aplikimin e mësimit për fenë në kuadër të sistemit...

Tiranë: Kryeministri kërkon futjen e fesë në...

Gjatë një festimi të organizatës fetare "Komuniteti Mysliman i Shqipërisë", kryeministri Edvin Rama...

Tiranë: Kreu i KMSH-së dëshmon në gjyqin e...

Kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj, u pyet dje si dëshmitar në procesin gjyqësor...

Tiranë: "Shqipëria është e pushtuar,...

Të pandehurit që po gjykohen te Krimet e Rënda për vepra penale me qëllim terrorizmi, u shprehën...

Xhihadistët shqipfolës në Siri kanë nisur të...

Almir Daci, i riu nga Pogradeci që lufton për ISIS dhe që u shfaq ne video duke kërcënuar...

Prishtinë: BE kërkon futjen e fesë në...

Organizata joqeveritare "Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS)" në projektin e financuar...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019