k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Bangladesh: Vritet me hanxhar edhe një profesor tjetër ateist


Një profesor i një universiteti në Bangladesh është vrarë me hanxhar nga persona ende të paidentifikuar, në një sulm që policia thotë se është i njëjtë me një numër të vrasjeve të kolumnistëve laikë dhe ateistë në muajt e fundit

Rezaul Sidikue, 58-vjeçar, ka qenë profesor i gjuhës angleze në universitetin Raxhshahi, në perëndim të vendit, transmeton "Gazeta Express".

Ai u sulmua me hanxhar nga sulmues ende të paidentifikuar, ndërsa po shkonte nga shtëpia për në universitet.

Burimi23 prill 2016


Komente

Jep koment

Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019