k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Prizren: Vidhen paratë nga xhamia e Tususit


Policia e rajonit të Prizrenit njofton se mbrëmë në Xhaminë e Tususit ka ndodhur një vjedhje,me ç’rast janë vjedhur rreth 400 euro.

Myezini i Xhamisë së Tususit ka informuar policinë në Prizren për një vjedhje që ka ndodhur në xhami gjatë orëve të mbrëmjes.

Sipas hetuesve të cilët kanë kryer hetime në vendin e ngjarjes thuhet se janë thyer arkat ku ruheshin paratë për bamirësi dhe janë vjedhur një shumë prej rreth 400 eurosh.

Nuk ka të dyshuar gjer me tani. Policia po punon për zbardhjen e rastit.

Burimi28 korrik 2015


Komente

Jep koment

Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019