k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Prishtinë: Presidenca ofron përkrahje për organizatat abrahamike


Presidenti i Republikës së Kosovës, Behxhet Pacolli priti sot në takim kryetarin e OJF-së abrahamike "Bashkësia Islame e Kosovës", Naim Tërnava dhe bashkëpunëtorët e tij.

Presidenti Pacolli dhe kreu i BIK-ut, Tërnava, theksuan nevojën "e bashkëpunimit të vazhdueshëm në të gjitha fushat, në çuarjen përpara të proceseve, në të mirë të interesit të Kosovës dhe të të gjithë qytetarëve të saj".

Duke çmuar lart angazhimin e kreut të BIK-ut, Tërnava, dhe të OJF-së abrahamike që ai përfaqëson, presidenti Pacolli i ofroi atij "përkrahjen e vazhdueshme" nga institucioni i presidencës dhe nga institucionet e tjera të vendit.

Burimi11 mars 2011


Komente

kalimtar/e
materialist 
27 mars 2011, 12:23
Bexhet Pacolli ketu ne Kosove njihet si njeri me orientim lindor-islamik. Si milioner qe eshte, gjate jetes se tij ka ndertuar shume xhamia islamike ne qytete te ndryshme ne Kosove. Ka kondribuar ne menyra te ndryshme per perhapjen dhe forcimin e islamizmit ne Kosove. Ja shikoni cfare presidenti kemi, vertet turp.kalimtar/e
kalimtar/e 
3 prill 2011, 14:43
te nderuar une mendoj qe dot jeni dakord me idene qe neve duhet ti marim librat si i quani ju abrahamike ti veme ne nje kuti te bukur e tjav kthejm prap arabo/çifutve et ti lem let a krijojne ne praktik shoqerine perfekte ideale njerzore qe e promovojne me mijera vjet, e jo me teori etj
...te ne në ballkan njerezit let thojm qe kan me pak edukat se ne perendim po çudi me e madhe eshte qe perondimoret si njerze qe ne i shohim shum me te civilizuar vazdhojne te merren seriozisht me ksofar teori fantastike...
mendoj se njerzimi i rendomte eshte gjithkund i njejte sikurse çdo individi per te mbijetu ma lehte perdor rrena te vogla çdo dite ne jete keshtu psiqikisht ka edhe nevoj per per nje rrenë ma te madhe ''Hyjnore'' qe ia mbulon rrenat e tij te vogla, rrene e madhe qe vjen nga nje fuqi shume e larte keshtuqe perkrah asaj rrenes madhe kto te vogla falen me ni te shkuar ne tempull, sinagoge, kish apo xhami, myslimont te xhumon, jahudit te shtunen e te krishteret te dilen, per ti lare e fshire te kqijat qe i bejne gjat nje jave, ...
kjo zoteri ka emrin KOMEDIA NJERZORE perkrah asaj HYJNORE
edhe ne qe e kuptuam ket biznes, vuajm, por ja vlejn sepse fituam *LIRINË*kalimtar/e
kalimtar/e 
24 qershor 2011, 05:46
Kam pas respekt per behxhet pacollin, por me kete respekti shkoj. Me vjen mire qe nuk eshte president me.Jep koment

Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019