k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Rusi: Hajdutët vjedhin kishën, lënë themelet


Një kishë 200-vjeçare në Rusinë qendrore është zhdukur për krejt nga fshati, sipas njoftimit të Kishës Ortodokse Ruse.

Ndërtesa ka qenë aty që prej vitit 1809, por një ditë të bukur kur priftërinjtë kanë dashur të rinisin shërbimin, kisha ishte... vjedhur!

Prokurori vendor është informuar dhe kanë nisur hetimet për të gjetur grabitësit, vazhdon njoftimi i KOR-it.

Zhdukja e krejt Kishës së Ringjalljes, rreth 300 km në verilindje të Moskës, nuk u vu re menjëherë duke qenë se kishte disa kohë që i ishte ndërprerë shërbimi fetar dhe si ndërtesë nuk binte në sy nga rruga kryesore.

Gjithçka që ka mbetur tashmë nga ndërtesa dykatëshe, janë themelet dhe disa pjesë të murit.

Burimi15 nëntor 2008


Komente

kalimtar/e
sami 
15 nëntor 2008, 13:01
me siguri e kan nxjerre ne treg te zikalimtar/e
24ore7 
15 nëntor 2008, 18:02
Po perpiqem imagjinoj fytyren e priftit kur ka dale perpara kishes.vampiro
vampiro 
16 nëntor 2008, 23:25
Citim:
Thënë nga 24ore7

Po perpiqem imagjinoj fytyren e priftit kur ka dale perpara kishes.

kur ka dalë para aty-ku-duhet-të-ishte-kishaJep koment

Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019