k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Turqi: Darvini "përçan" akademikët

Beteja mes shkencës dhe kundërshtarëve të saj po ashpërsohet në Turqi, ndërsa intensifikohet debati...

Gjermani: Policia aksion shtetëror kundër...

Policia gjermane ka nisur një aksion në mbarë vendin kundër grupit radikal islamik të njohur si "...

Kinë: Bursa nuk është vend për zota

Biznesi i zotave dhe i personazheve e krijesave të tjera nga përmasa të tjera nuk ka vend në botën...

Vatikan: 15-vjeçarja e zhdukur në "...

Kryeprifti i "yshtjeve" në Vatikan ka pohuar në një gazetë italiane se një 15-vjeçare e zhdukur...

Holandë: Mbyllen dy kisha çdo javë

Mesatarisht dy kisha mbyllen çdo javë në Holandë, duke grumbulluar kështu qindra objekte kulti, të...

Danimarkë: Pritet mbyllja e mbi 20 kishave

Në vitet e ardhshme në Danimarkë pritet të rritet numri i kishave të mbyllura, duke qenë se ka...

Irlandë e Veriut: Prifti shfaq porno...

Një prift katolik aksidentalisht ka shfaqur disa imazhe pornografike homoseksualësh gjatë një...

Angli: Gruaja vdes pasi mjeku po falej

Një e moshuar në Britani u la për më se 10 minuta pa ndihmë mjekësore pas rrëzimit, pasi mjeku...

OKB: Të ndalohet "Komedia hyjnore...

Vepra klasike duhet të tërhiqet nga programet shkollore, sipas organizatës për të drejtat e njeriut...

Indonezi: Shkruan "Zoti nuk ekziston!...

Një nëpunës i shtetit është arrestuar në Indonezi pasi shkroi në faqen e tij në "Facebook"...

Holandë: Mbi 10 000 fëmijë të abuzuar nga...

Dhjetra mijë fëmijë kanë vuajtur nga abuzimi seksual në institucionet katolike të Holandës, nga...

Kanada: Ndalohet mbulimi i fytyrës gjatë...

Kanadezët e rinj do të duhet të betohen me fytyrë zbuluar gjatë marrjes së nënshtetësisë, sipas...

Pakistan: Gjenden 68 studentë islamikë të...

Autoritetet thanë se policia në jug të Pakistanit ka gjetur 68 persona të lidhur me zinxhirë dhe të...

Arabi Saudite: Femrat do të mbulojnë dhe sytë

Femrat në Arabinë Saudite mund të detyrohen të mbulojnë edhe sytë, nëse i kanë të bukur. Qeveria...

Gjermani: "Kisha Katolike" shet...

"Weltbild," kompania më e madhe mediatike në Gjermani, në shitjen e librave, DVD-ve, muzikës etj....

Zvicër: Në prag të ndalimit me ligj të...

Pas Francës, Holandës dhe Belgjikës, Zvicra pritet të jetë vendi i katërt në Evropë që do të...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019