k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

SHBA: Katolikët e Çikagos publikojnë...

Hierarkia kishtare e Çikagos, duke ndjekur shembullin e kolegëve të tyre të Bostonit dhe të Los...

OKB: "Vatikani ka lejuar pedofilinë...

Akuza të rënda nga komisioni i OKB-së për të drejtat e të miturve drejtuar Vatikanit në lidhje me...

Skoci: Piter Higs thotë mjaft me "...

Profesori Piter Higs ka deklaruar kohët e fundit se nuk ka zot dhe se njerëz të caktuar, sidomos në...

SHBA: Viktimat e dhunimeve seksuale skeptike...

Kardinalët katolikë nisin të martën votimin e fshehtë për kreun e ri të Vatikanit. Një prej...

Itali: Kisha mbron dhe fsheh pedofilët

Për të rrëfyer traumën shkaktuar një komuniteti të tërë nga zbulimi i një sërë rastesh të...

Al-Kaeda do të sulmojë shtetet shqiptare

Lideri radikal islamik, Omar Bakri, ka paralajmëruar shtetet ballkanike, mes të cilave dhe...

OKB: Lidhja arabe kërkon kriminalizimin e...

Lidhja e Shteteve Arabe ka bërë thirrje për miratimin e një ligji "për të mbrojtur besimtarët"....

Gjermani: Besimtarët përzihen nga "...

Kisha katolike në Gjermani vendosi t’u refuzojë shërbimin e rrëfimit dhe varrosjes fetare të gjithë...

Angli: Frika po pengon lirinë e mendimit

Salman Rushdie, shkrimtari britanik që jeton nën mbrojtjen e policisë, pasi është dënuar me vdekje...

Azi-Afrikë: Islamikët protestojnë kundër...

Qindra persona manifestuan të mërkurën në disa vende arabe kundër një filmi të gjykuar si fyes...

Rusi: Shitje shpirti në internet

"Shes shpirtin në kushte të mira, paksa i vjetruar, por i mbajtur mirë dhe pa vrima, duket...

Gjermani: Autoritetet ndalojnë rrethprerjen...

Disa organizata të hebrenjve dhe myslimanëve zhvilluan një protestë të përbashkët në Berlin kundër...

Serbi: MPJ falënderon shtetet islamike që s...

Ministri i Jashtëm serb, Ivan Mrkiç, gjatë qëndrimit në Iran, ka falënderuar shumicën e shteteve...

Angli: "Kisha Katolike"...

Gjykata e Apelit në Britaninë e Madhe mbështeti vendimin e vitit të kaluar, sipas të cilit Kisha...

Kenia: 16 të vdekur nga sulmet fetare

17 të vdekur dhe 45 të plagosur ka qenë bilanci i dy sulmeve të armatosura të kryera në qytetin...

Irak: Qarkore për heqjen e mjekrës në ushtri...

Bagdad, 1 korrik – Autoritet irakiane kanë dhënë urdhër që ushtarakët dhe policët nuk mund të...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019