k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Siri: Mbi 40 shtetas kosovarë të vrarë për...

Që prej fillimit të luftimeve në Siri dhe Irak, mbi 41 qytetarë nga Kosova thuhet të kenë humbur...

Serbi: KOS-i "ndërmarrja" e tretë...

Kisha Ortodokse Serbe (KOS) është një nga “ndërmarrjet” më të suksesshme në Serbi dhe me të ardhura...

Reportazh: Islamikët shqiptarë dërguan...

Maria Giulia Sergio, vajza italiane e njohur si “Lady Xhihad” udhëtoi drejt Sirisë përkrah burrit...

Islandë: Nis ndërtimi i tempullit të parë...

Islandezët do të kenë së shpejti mundësinë të adhurojnë perënditë e tyre pagane në një tempull...

SHBA: Pas hyrjes së satanistëve shkolla...

Në janar të vitit 2013 organizata kristiane "World Changers of Florida, Inc." nisi shpërndarjen e...

Turqi: Kreu i Vatikanit kërkon bashkimin e...

Papa Françesku kërkoi bashkimin e Kishës Katolike me atë Ortodokse, të cilat kanë 1000 vjet të...

Angli: Priftërinjtë anglikanë 2% ateistë dhe...

Sipas një anketimi të kryer në radhët e klerikëve të "Kishës së Anglisë", rezulton se 16% e...

Kush është kreu i grupit të shqipfolësve të...

Lavdrim Muhaxheri, që tash është lideri i luftëtarëve shqiptarë në grupin paraushtarak të Shtetit...

Vatikan: Ngrihet komision për abuzimet...

Një komision i ri ngritur nga Vatikani që do të hetojë akuzat për abuzime seksuale të priftërinjve...

Paviçeviç deklaratën e Thaçit për kishën e...

Zyrtari ndërlidhës i Beogradit pranë misionit të BE-së në Prishtinë, Dejan Paviqeviq, duke reaguar...

KOS e do Serbinë në BE, por me “Kosovën e...

Serbia dëshiron të jetë në BE, por jo pa heqjen e kokës së saj, historinë dhe Kosovën e saj, ka...

Policia greke: Katër shqiptarë vodhën dorën...

GREQI- Pikërisht në orët kur e gjithë bota ortodokse feston Pashkët, në Greqi 4 shqiptarë janë...

Vatikan: Kreu i katolikëve kërkon ndjesë për...

Papa Françesku u kërkoi ndjesë të gjitha viktimave të abuzimit seksual të priftërinjve të Kishës...

Arabi Saudite: Ateistët shpallen terroristë...

Arabia Saudite i ka përcaktuar zyrtarisht ateistët si terroristë në një ligj të ri që parashikon...

Turqi: Kryeministri Erdogan i quan ateistët...

Kryeministri i Turqisë, Reçep Erdogan, ka deklaruar se ata që kanë dalë rrugëve në protesta kundër...

Poloni: Llogari Vatikanit për ambasadorin e...

Prokuroria e Varshavës, Poloni, i ka kërkuar Vatikanit informacione në lidhje me statusin ligjor të...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019