k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Zvicër: Shërbimet përgjojnë islamikët...

Një këngëtar i muzikës rap, të cilin revista zvicerane «Die Weltwoche» e quan me emrin Rilind, mund...

Malajzi: Veshja e gjimnastes shkakton...

Një gjimnaste në Malajzi është kritikuar ashpër nga krerët islamikë në vend për veshjen e saj...

Arabia Saudite konkurron ISIS-in: Arrijnë në...

Vitet e fundit, Arabia Saudite ka qenë vazhdimisht në krye të listës botërore të ekzekutimeve,...

Afganistan: Talebanët paralajmërojnë ISIS-in

Talebanët sot kanë paralajmëruar liderin e grupit militant "Shteti Islamik", që të mos bëjë një...

Siri: Kurdët rekrutojnë 400 të huaj kundër...

"Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut" me bazë në Londër thotë se 400 luftëtarë të huaj deri...

Njëvjetori i ISIS-it, mediat ndërkombëtare...

Dje ka kaluar një vit që nga shfaqja e organizatës terroriste ISIS, në krah të së cilës kanë shkuar...

SHBA: 23 sulme ajrore kundër ISIS-it në Siri...

Shtetet e Bashkuara së bashku me forcat aleate kanë kryer 14 sulme ajrore në Irak dhe 9 në Siri...

Siri: Vritet xhihadisti i celulës shqiptare...

Mirza Haklaj, xhihadisti shqiptar nga Mali i Zi, shfaqur në videon militantët e Shtetit Islamik...

Arabi Saudite: Gjykatat dënojnë aktivistin...

Gjykata e Lartë në Arabinë Saudite mbështeti dënimin prej 10 vjet burgim dhe 1000 rrahje me...

Bosnjë-Hercegovinë: Kreu i Vatikanit: "...

Në Sarajevë lartësohen në distanca të shkurtëra nga njëra-tjetra sinagoga, kisha dhe xhami aq sa ky...

ISIS kërcënon shqiptarët: Jeni ateistë, do...

Shteti Islamik ka publikuar një video propagandistike në “YouTube”, në të cilën kërcënon shqiptarët...

SHBA: Nuk kemi dështuar me ISIS-in. Janë...

Nga përllogaritjet e Shteteve të Bashkuara, që prej fillimit të fushatës ajrore të koalicionit...

Angli: Rritet numri i ateistëve, bie numri i...

Sipas një studimi të prirjeve shoqërore të britanikëve "Kisha Anglikane" ka humbur rreth 4,5...

Ateizmi në rritje në shkallë botërore dhe...

Një numër i madh njerëzish, miliona në mbarë botën, thonë se besojnë që jeta përfundon me vdekjen,...

Libi: Mes refugjatëve kalojnë dhe...

Në mesin e emigrantëve që vërshojnë drejt Evropës prej brigjeve libiane ka edhe militantë të...

Reportazh: Mbi 41 qytetarë nga Kosova, të...

Që prej fillimit të luftimeve në Siri dhe Irak, mbi 41 qytetarë nga Kosova thuhet të kenë humbur...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019