k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Turqi: Presidenti Taip Erdogan hap xhami në...

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka hapur zyrtarisht xhaminë e re në kompleksin e Pallatit...

Siri: ISIS vijon me shkatërrimin e statujave...

Foto të reja janë shpërndarë në internet që tregojnë militantët e ISIS-it duke shkatërruar një...

Reportazh: Celula e ISIS-it në Itali, një...

Prokuroria e Milanos arrestoi prindërit e “Lady Xhihad” dhe të afërmit e burrit të saj shqiptar,...

Siri: ISIS sulmon ushtrinë egjiptiane, vret...

Militantët islamikë kanë kryer disa sulme në pikat e ushtrisë egjiptiane në gadishullin Siani duke...

Kinë: Reagim i Pekinit pas ankesës së...

Kina është duke shprehur pakënaqësitë e saj lidhur me ankesat që Turqia ka ngritur, lidhur me...

Siri: ISIS-i kërcënon organizatën "...

Grupi terrorist "Shteti islamik i Irakut dhe Levantit" (ISIL) ka kërcënuar grupin e armatosur...

Britania: Në Kosovë ka rrezik për sulme...

Ministria e Jashtme e Britanisë ka publikuar një hartë interaktive, e cila i ndan vendet me ngjyra...

SHBA: 20 vjet burg për shqiptarin që...

Agron Hasbajrami, shtetas shqiptar me banim në Bruklin të Nju-Jorkut u shpall fajtor nga gjykata...

Vatikan: Nënshkruhet marrëveshje me...

Vatikani ka nënshkuar marrëveshjen e parë historike me Autoritetin Palestinez. Nënshkrimi vjen dy...

Francë: Shpërthim në fabrikë gazi, dyshohet...

Një person vdiq dhe disa të tjerë u plagosën në një sulm kundër një fabrike gazi industrial në Sen-...

Siri: ISIS u shet luftëtarëve të vet 42...

ISIS u ka shitur luftëtarëve të saj në Siri 42 irakiane jezuite deklaron organizata "Observatori...

Shkup: Kreu i organizatës "Kisha...

Kreu i kishës ortodokse maqedone, Ilarion, të gjithë atyre që merren ose janë marrë më joga, mbase...

Taxhikistan: U hiqet shtetësia atyre që i...

Parlamenti i Taxhikistanit ka kaluar ligjin i cili ua merr shtetësinë qytetarëve të cilët luftojnë...

Bosnjë: Dëbohet shqipfolësja që luftoi për...

Nëntëmbëdhjetëvjeçarja Anita Shqairi nga Smedereva e Serbisë, e cila bashkë me burrin, muxhahedinin...

Siri: ISIS-i vret dhe var fëmijët në shesh...

Dy fëmijë janë ekzekutuar me varje nga ISIS-i për shkak se nuk ishin duke mbajtur "ramazan" sipas "...

Siri: ISIS-i ofron virgjëresha si shpërblim...

Një garë barbare është duke u mbajtur në shumë xhami të Sirisë duke përfshirë edhe xhaminë “Osama...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019