k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

SHBA: Presidenti amerikan paralajmëron...

Shtetet e Bashkuara paralajmëruan Turqinë që të mos përdorë aksionet kundër ISIS-it për të goditur...

Serbi: KOS-i kundër anëtarësimit të Kosovës...

Organizata abrahamike "Kisha Ortodokse Serbe" do t’i përgjigjet ftesës së ministrit serb të Punëve...

Gjermani: Kurdët protestojnë kundër...

Mijëra mbështetës të kurdëve dhe të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit pushtuan rrugët e qytetit...

Siri: “Batalioni i Ballkanit” i ISIS-it me...

Në territorin e Sirisë lufton i ashtuquajturi “Batalion i Ballkanit” me rreth 1000 luftëtarë, pohon...

Emirate: "Fyerja e zotit" dënohet...

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë miratuar një ligj "kundër urrejtjes" me të cilin pohojnë se do të...

Vatikani ripohon se mund të ketë jetë edhe...

Duket se me kalimin e viteve Vatikani e ka zbutur qëndrimin e tij në lidhje me vendin e njerëzimit...

SHBA: Ngrihet statujë e Bafometit në Detroit...

Një statujë e Bafometit e zbuluar gjatë një ceremonie të fshehtë përurimi më 25 korrik ka ngjallur...

Turqi: Presidenti Erdogan shfryn sërish...

Presidenti i Turqisë, Reçep Erdogan, ka deklaruar se shqetësimi i tij i vetëm është islamizmi,...

Rusi: Vajzat zhvasin para nga ISIS-i

Luftëtarët e Shtetit Islamik i përdorin masivisht rrjetet sociale për të rekrutuar militantë, por...

Serbi: Publikohen fotot e shtetasve të...

Organet serbe të Sigurisë kanë publikuar emrat dhe fotot e shtetasve të tyre që luftojnë në radhët...

Francë: Myslimanet rrahin një vajzë me...

Një grua në Francë u sulmua pasi kishte veshur bikini në një park publik. 21-vjeçarja Angelique...

NATO: Mbledhje urgjente në lidhje me...

Turqia ka thirrur një takim të posaçëm të ambasadorëve të NATO-s për të diskutuar në lidhje me...

SHBA: Rrëfimi i ish-luftëtarit të ISIS-it:...

Një ish-luftëtar i ISIS-it i cili u dorëzua vetëm tre ditë pasi kishte luftuar për ISIS-in i ka...

Siri: ISIS kërcënon sërish Shqipërinë dhe...

Një video me mesazhe nga terroristët e ISIS-it është publikuar në YouTube nga kanali zyrtar i ISIS-...

Afganistan: Talebanët konkurrencë me ISIS-in

Milicia e re e IS-it në Afganistan po u bën thirrje talebanëve t’u bashkohen e t’i betohen Al-...

Izrael: ISIS merr përsipër sulmin me predha...

Një grup i lidhur me Shtetin Islamik mori përsipër sulmin me predha nga Gadishulli i Sinait në...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019