k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Gjermani: "Alternativa për Gjermaninë...

Partia "Alternativa për Gjermaninë" (AfD) ka përcaktuar kursin e saj kundër islamizimit në...

Hungari: Ndalohet me ligj përhapja e...

Kryeministri i Hungarisë njoftoi të hënën se nuk do të lejojë përhapjen e fesë islame në vend....

Bangladesh: Vritet me hanxhar edhe një...

Një profesor i një universiteti në Bangladesh është vrarë me hanxhar nga persona ende të...

13 shtetet ku ateizmi dënohet me vdekje

Anembanë botës një numër shtetesh vijojnë ta parashikojnë ateizmin në kodin penal, por 13 prej tyre...

Evropë: Vendet që rekrutojnë më shumë...

Në bazë të disa statistikave, Kosova është radhitur në vendin e pestë e cila si shtet ka prodhuar...

Siri: Lavdërim Muhaxheri prezanton monedhën...

Paraushtarakët e ISIS-it kanë prezantuar monedhat që do të përdoren në zonat e pushtuara prej tyre...

Nigeri: Mbyllen 55 kisha e xhami pasi...

Autoritetet në Lagos të Nigerisë kanë mbyllur 55 kisha dhe xhami në qytet pas një morie ankesash...

Australi: Pritet rritje e numrit të...

Pas futjes për herë të parë në vitin 1991 të opsiont "Pa fe" dhe vendosjes së këtij opsioni tanimë...

Irak: Forcat kurde ofensivë kundër ISIS-it...

Qeveria lokale e kurdëve në veri të Irakut thotë se forcat peshmerga, kanë larguar paraushtarakët e...

Bullgari: Arrestohen 5 shqiptarë të dyshuar...

Pesë shtetas të Kosovës të moshave 20 deri në 25 vjeç, janë arrestuar mbrëmë pranë pikës kufitare...

Francë: Digjet një xhami në Osh, autorët në...

Prokurori Pierre Aurignac në një deklaratë me shkrim ka theksuar se kanë përcaktuar se zjarri një...

Francë: Terroristi i arrestuar i ISIS-it ka...

Marokeni Ajub Kazani, i cili u ndalua me dyshimet se do të bënte një sulm terrorist në trenin e...

Spanjë: Arrestohen 14 terroristë islamikë,...

Rreth 800 persona të rekrutuar nga ISIS rrezikojnë të sulmojnë vendet evropiane duke kryer sulme...

Siri: ISIS-i shemb tempullin e lashtë pagan...

Paraushtarakët e ISIS-t kanë hedhur në erë tempullin e lashtë të Balit në Palmirë ditën e diel. “...

Serbi: PPS-ja kërkon mur me Maqedoninë, mes...

Partia Popullore Serbe i ka kërkuar qeverisë të nisë urgjentisht ndërtimin e një muri në kufi me...

Belgjikë: Dy marinsa amerikanë parandalojnë...

Dy ushtarë amerikanë kanë mundur të neutralizojnë një person të armatosur me automatik, teksa...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019