k   y
TERMINOLOGJI      TË REJA      SHKRIME      THËNIE      FORUM      DIJENI

Tiranë: Ultimatum që mësuesit e lëndës së...

Tashmë nuk është më një ide dhe projekt, por një vendim shtetëror, që në shkollat shqiptare të...

Tiranë: "Kurani" në gjykatë si...

Publicisti i mirënjohur Kastriot Myftaraj, ka ngritur një kallëzim penal në Gjykatën e Tiranës me...

Ferizaj: 59 të rinj në ISIS, 4 kanë vdekur

Vetëm nga rajoni i Ferizajt në luftërat në Siri dhe Irak janë të përfshirë 59 persona, 4 nga të...

Prishtinë: 42 vite burg për 7 abrahamikët e...

Imami nga Gjilani, Zeqeria Qazimi është shpallur fajtor për rekrutim dhe nxitje të terrorizmit në...

Tiranë: Intervista nga burgu, Bujar Hysa:...

Kreu i xhamisë së Mëzezit, i dënuar me 18 vite burg, flet nga qelia për arrestimin, gjyqin dhe...

Prishtinë: Enver Hoxhaj shprehet kundër fesë...

Nënkryetari i "Partisë Demokratike të Kosovës" dhe ish-ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, është...

Tiranë: 1028 kisha, xhami e teqe të...

Pak ditë pas legalizimit të një objekti të paligjshëm të organizatës abrahamike "KOASH" në Durrës,...

Gjermani: "Alternativa për Gjermaninë...

Partia "Alternativa për Gjermaninë" (AfD) ka përcaktuar kursin e saj kundër islamizimit në...

Hungari: Ndalohet me ligj përhapja e...

Kryeministri i Hungarisë njoftoi të hënën se nuk do të lejojë përhapjen e fesë islame në vend....

Tiranë: Qeveria 109 milionë lekë për...

Në mbledhjen e së mërkurës Këshilli i Ministrave ka ndarë fondet e vitit 2016 për organizatat...

SHBA: Kryhet terapia e parë gjenetike kundër...

Elizabeth Parrish, kreu ekzekutiv i kompanisë "Bioviva USA Inc." është tashmë njeriu u parë që ka...

Bangladesh: Vritet me hanxhar edhe një...

Një profesor i një universiteti në Bangladesh është vrarë me hanxhar nga persona ende të...

Prishtinë: Disa studentë kërkojnë hapësira...

Studentët e Universitetit të Prishtinës kanë kërkuar që brenda objekteve të fakulteteve të ju...

Tiranë: AMA, kontroll radiove fetare

Burimet nga financohen radiot e komuniteteve fetare, do t’i nënshtrohen nje kontrolli te detajuar...

Prishtinë: Futja e lëndës fetare nëpër...

Në Kosovë është ri-aktualizuar sërish debati për aplikimin e mësimit për fenë në kuadër të sistemit...

Kinë: Rimodifikohet gjenetikisht embrioni i...

Shkencëtarët në Kinë kanë raportuar modifikimin e dytë eksperimental gjenetik të embrioneve të...
Terminologji | Të reja | Shkrime | Thënie | Forum | Dijeni

 Redaksia: kontakt@ateistët.com
 Dega Ateistët / Vargmal © 2001-2019